Oprogramowanie dla firm

Program do fakturowania bez VAT – cena, funkcjonalność, jaki wybrać?

Faktura VAT » Program do fakturowania bez VAT – cena, funkcjonalność, jaki wybrać?
Oceń ten post

Program do fakturowania jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym w każdej firmie. Już dawno minęły czasy ręcznego wypisywania dokumentów sprzedaży, co było bardzo czasochłonne i nieefektywne, a przy tym utrudniało ewidencjonowanie transakcji i nadzorowanie płatności. Jeśli właśnie rozglądasz się za programem do fakturowania bez VAT, a ważnym kryterium wyboru jest dla Ciebie cena narzędzia, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim kilka praktycznych wskazówek.

Program do fakturowania bez VAT – dla kogo?

Takich programów szukają przedsiębiorcy, którzy korzystają ze zwolnienia z VAT. Warto podkreślić, że nie każdy podatnik prowadzący działalność gospodarczą ma obowiązek naliczania i odprowadzania należnego podatku od towarów i usług.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że zwolnienie z VAT wcale nie oznacza braku konieczności ewidencjonowania sprzedaży w działalności. Przedsiębiorca, który nie jest „vatowcem” nadal musi wystawiać swoim kontrahentom faktury, na których jednak nie wyszczególnia się naliczonego podatku od towarów i usług – czyli kwota netto jest jednocześnie kwotą brutto.

Do wystawienia takiego dokumentu potrzebujesz odpowiedniego programu do fakturowania bez VAT, najlepiej w atrakcyjnej cenie. Takie narzędzie swoim klientom udostępnia RAFSOFT.NET. Idealnym wyborem, zwłaszcza na początkowym etapie rozwoju biznesu, jest nasz program do faktur VAT i bez VAT – Faktura VAT w wersji START.  

Porównaj dostępne wersje programu Faktura VAT od RAFSOFT.NET

Zwolnienie z VAT – kto może skorzystać?

Brak obowiązku naliczania i odprowadzania podatku od towarów i usług dotyczy tych przedsiębiorców, którzy korzystają ze zwolnienia podmiotowego lub przedmiotowego. Dowiedz się, na czym polega różnica.

  1. Zwolnienie podmiotowe – zgodnie z ustawą o VAT ze zwolnienia podmiotowego korzystają podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, którzy w poprzednim roku podatkowym nie osiągnęli wartości sprzedaży przekraczającej łącznie 200 000 zł. Pamiętaj, że wartość sprzedaży odnosi się do kwoty netto, bez podatku VAT. Ze zwolnienia podmiotowego mogą skorzystać również ci przedsiębiorcy, którzy dopiero założyli firmę, a więc wcześniej nie osiągnęli żadnego przychodu. Trzeba przy tym pamiętać, że istnieje tutaj szereg wyjątków – z podmiotowego zwolnienia nie skorzystasz, jeśli zajmujesz się sprzedażą wyrobów z metali szlachetnych, towarów opodatkowanych podatkiem akcyzowym, nowych środków transportu czy świadczeniem usług jubilerskich i prawniczych. Szczegółowy wykaz takich działalności znajdziesz w Ustawie o VAT.
  2. Zwolnienie przedmiotowe – o zwolnieniu przedmiotowym mówimy w sytuacji, gdy podatnik prowadzący działalność gospodarczą świadczy czynności podlegające zwolnieniu z VAT z mocy ustawy. Można tutaj wymienić m.in. usługi medyczne, finansowe czy edukacyjne.

Pamiętaj!

Jeśli spełniasz omówione warunki, to w każdej chwili możesz wrócić do zwolnienia z VAT. Może się to jednak wiązać z konkretnymi zawirowaniami w Twoim biznesie, np. koniecznością sporządzenia korekty wcześniej złożonych deklaracji VAT, jeśli odliczałeś podatek w ramach chociażby wprowadzenia środka trwałego do ewidencji.

Program do fakturowania, czyli sposób na łatwiejsze prowadzenie biznesu

Skoro szukasz programu do fakturowania bez VAT, to możemy w ciemno założyć, że masz niewielką firmę, być może jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której sam odpowiadasz za wszystkie procesy: pozyskiwanie klientów, sprzedaż i jej ewidencjonowanie, księgowanie, rozliczanie się z fiskusem etc.

W takiej sytuacji są setki tysięcy polskich przedsiębiorców. Gdy wszystko jest na Twojej głowie, to rozsądnie jest wyposażyć się w narzędzia, które odciążą Cię w codziennych obowiązkach administracyjnych i pozwolą Ci skupić się na rdzeniu biznesu. Dobrym przykładem będzie program do fakturowania.

Dzięki takiemu programowi zaoszczędzisz mnóstwo czasu na codziennym wystawianiu dokumentów sprzedaży. Unikniesz problemów związanych z tworzeniem i przechowywaniem cyfrowych kopii faktur. Stworzysz własny wzór faktury, co w połączeniu z pobieraniem danych kontrahentów z bazy GUS pozwoli zautomatyzować proces fakturowania.

Program do fakturowania bez VAT – cena, funkcjonalność, jaki wybrać?

Cena programu do fakturowania jest sprawą drugorzędną

Rozumiemy, że chcesz prowadzić biznes odpowiedzialnie i w tym celu optymalizujesz koszty swojej działalności. Jednak oszczędzanie na programie do fakturowania nie jest dobrym pomysłem. Roczna licencja w pełni funkcjonalnego, łatwego w obsłudze i stale aktualizowanego oprogramowania nie obciąży budżetu Twojej firmy, a da Ci pewność, że ewidencjonujesz sprzedaż w sposób prawidłowy – to przyniesie korzyści wizerunkowe w relacjach z kontrahentami, a także pozwoli Ci uniknąć poważnych problemów w przypadku ewentualnej kontroli skarbowej.

Program do fakturowania bez VAT w atrakcyjnej cenie znajdziesz w ofercie RAFSOFT.NET. Już w podstawowej wersji START zapewnia dostęp do takich funkcji, jak:

  • fakturowanie,
  • kasa i przelewy,
  • cennik, lista kontrahentów,
  • raport sprzedaży,
  • import i eksport dokumentów,
  • archiwizacja danych,
  • plik JPK.

Dodatkowo gwarantujemy darmową aktualizację oprogramowania (natychmiastowa reakcja na zmiany w przepisach) oraz bezpłatną pomoc techniczną na etapie wdrożenia i użytkowania programu.

Testuj za darmo i przekonaj się, że warto pracować na naszym programie

RAFSOFT.NET umożliwia Ci zupełnie bezpłatne przetestowanie naszego programu do wystawiania faktur w każdej z udostępnionych wersji – START, STANDARD lub PRO. Pozwala to dokładnie poznać nasze narzędzie i upewnić się, że idealnie wpisuje się ono w potrzeby Twojej firmy oraz specyfikę prowadzonego biznesu.

Co ważne, możesz testować nasz program do faktur z magazynem lub bez aż przez 31 dni. To wystarczająca ilość czasu do tego, aby móc rzetelnie ocenić jakość oprogramowania, jego funkcjonalność i stabilność działania. Nie ponosisz żadnego ryzyka, nie bierzesz na siebie żadnych zobowiązań. To uczciwa propozycja, prawda?

Pobierz darmową wersję programu Faktura VAT od RAFSOFT.NET

Udostępnij ten artykuł
Redaktor Rafsoft
Redaktor Rafsoft

Firma RAFSOFT.NET specjalizuje się od 2002 roku w tworzeniu oprogramowania dla firm. Nasze programy do faktur są intuicyjne i proste w obsłudze. Zachęcamy do zapoznania się z bezpłatną wersją.

Artykuły: 297

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *