Bezpłatne wersje demonstracyjne. Przetestuj nasz darmowy program do faktur!

Faktura VAT, program do fakturowania

Faktura VAT 2021 dla Windows (wersja desktop – Ksiegowosc24.pl)

windows compatybile
Fakturowanie online

Mobilna Faktura – fakturowanie i mała księgowość online

Już teraz pobierz i przetestuj nasz darmowy program do faktur!

Człowiek fakturujący

Niezależnie od branży, prowadząc własną działalność gospodarczą, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia księgowości. Jedni przedsiębiorcy decydują się na powierzenie spraw księgowych zewnętrznym firmom, inni zaś próbują własnych sił. Na rynku dostępnych jest wiele programów wspomagających prowadzenie księgowości. Część z nich udostępniona jest za darmo, za inne musimy zapłacić. Czy darmowe programy do faktur będą na tyle rozbudowane i intuicyjne w obsłudze, żeby z nich na stałe korzystać?

Czy warto inwestować w program do faktur?

Decydując się na samodzielną księgowość, musimy znaleźć odpowiedni program do fakturowania, który pomoże nam w wypełnieniu obowiązków. Rynek oferuje szeroki wachlarz gotowych programów wspomagających przedsiębiorcę w kwestiach księgowych. Czy dobry system może być darmowy? Jakie są za, a jakie przeciw bezpłatnym rozwiązaniom?

Przed podjęciem decyzji odnośnie tego, jaki program wybrać warto przeanalizować możliwości jakie oferuje nam każdy z nich. Szukając oszczędności nie możemy oszczędzać na dobrej księgowości. Brzmi paradoksalnie? Otóż rozkręcając swój własny biznes, nie możemy pozwolić sobie na straty związane z błędami. Warto więc wspierać się takimi produktami, które są na bieżąco aktualizowane, wraz ze zmieniającymi się przepisami. Jednocześnie powinien to być prosty program do faktur, którego obsługa nie wymaga specjalistycznej wiedzy branżowej.

Problemem darmowych programów do fakturowania są zazwyczaj:

  • ograniczona możliwość ilości wystawionych faktur w miesiącu;
  • brak możliwości zapisania danych kontrahentów i konieczność uzupełniania ich podczas wystawiania każdej faktury;
  • mało intuicyjny interfejs;
  • określony czas, przez który możemy korzystać z programu;
  • brak możliwości wystawienia innych dokumentów.
  • utrudniona integracja z innymi aplikacjami;
  • rzadkie aktualizacje;
  • brak wsparcia technicznego.

To tylko z niektórych utrudnień, jakie czekają na przedsiębiorcę, wybierającego bezpłatną wersję dostępnych programów do fakturowania. Jeśli przyjrzymy się dokładniej kosztom, jakie poniesiemy wskutek chęci zaoszczędzenia, okaże się, że czas jaki poświęcamy na fakturowanie kosztuje nas więcej niż profesjonalny program.

Ciekawą alternatywą, którą warto rozważyć podczas wyboru rozwiązań ułatwiających fakturowanie w firmie są programy, których pełną funkcjonalność możemy przetestować przez pewien okres czasu. Sprawdzenie programu w praktyce to najlepsze rozwiązanie przy poszukiwaniu idealnego narzędzia dla swojej firmy.

Jaki powinien być dobry program do faktur?

Wiedząc na jakie aspekty zwrócić uwagę kupując dobry program do faktur, warto przeanalizować kilka propozycji dostępnych na rynku. Jednym z programów, który pozwala na darmowe przetestowanie jest Faktura VAT 2021.

faktury

Wygodna obsługa.

Dobry program to taki, który posiada prosty, intuicyjny interfejs. Mimo wszechobecnego języka angielskiego, nie każdy chce pracować na wersji anglojęzycznej, dlatego tak ważne jest, aby aplikacja oferowała wybór języka. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość korzystania z programu zarówno w formie wygodnej aplikacji zainstalowanej na komputerze, ale również za pomocą przeglądarki internetowej. Biorąc pod uwagę obecne czasy, w których praca zdalna mocno zakorzeniła się w nawykach, przydatną funkcją jest możliwość pracy zdalnej w oparciu o lokalny lub zdalny serwer bazy MS SQL, MySQL.

Wystawianie faktur.

Wystawianie faktur w programach do fakturowania to nie zawsze prosta i szybka czynność. Dzięki udogodnieniom takim jak możliwość wyszukania firmy w bazie Głównego Urzędu Statystycznego, a następnie autouzupełnienia przygotowywanej faktury znacznie przyspiesza proces wystawienia dokumentu. Dodatkowo raz zapisane dane kontrahenta, zapisują się w programie i każda kolejna przygotowywane faktura oszczędza nasz czas pracy nad nią. Program oferuje również możliwość podzielonej płatności, tzw. split payment. Oprócz tego dostępnych jest wiele opcji takich jak fakturowanie seryjne, czy klonowanie dokumentów.

magazyn lista towarów

Magazyn.

Posiadając w swojej firmie magazyny szczególnie przydatną funkcją jest fakturowanie z magazynem. Dzięki możliwości przypisania konkretnych ilości dostępnych produktów do stanów magazynowych z łatwością możemy zarządzać zamówieniami. Opcja ta pozwala również na drukowanie stanów ilościowych, dokonywanie spisu z natury, przyjęć oraz wydań towarów z magazynu.

Listy, raporty.

Wielozadaniowość programu to ważna cecha. Bez konieczności posiadania kilku narzędzi możemy wykonać także listy firm czy dokumentów. Przydatną funkcją jest również możliwość tworzenia i wydruku Księgi Przychodów i Rozchodów, czy ewidencji VAT.

JPK.

Prowadząc firmę zobowiązani jesteśmy do przekazywania Ministerstwu Finansów raz w miesiącu pliku JPK. Niektóre z programów do faktur posiadają funkcję tworzenia tego typu plików w jednej z wersji JPK_VAT(7) oraz JPK_FA.

Integracja.

Integracja z innymi aplikacjami programu do fakturowania to niezwykle przydatna funkcja. Dzięki możliwości połączenia z systemem fakturowania online Mobilna Faktura, możemy wystawić fakturę wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do sieci.