Oprogramowanie dla firm

Fakturowanie w Windows

Faktura VAT » Fakturowanie w Windows
Oceń ten post

Windows jest zdecydowanie najchętniej wybieranym systemem operacyjnym wśród polskich przedsiębiorców. Prowadzenie sprzedaży, zarządzanie magazynem i rozrachunkami znacznie ułatwia program do faktur. Sprawdź, z jakim systemem finansowo-księgowym najlepiej rozpocząć fakturowanie w Windows.

Fakturowanie w Windows – z jakim programem?

Program do faktur w Windows powinien być przede wszystkim dostosowany do specyfiki konkretnej działalności. Zaawansowane systemy z wieloma dodatkowymi funkcjami, związanymi np. z zarządzaniem spółką handlową, to wybór do dużych, wielooddziałowych firm. W małych i średnich przedsiębiorstwach sprawdzą się proste, intuicyjne w obsłudze programy wyposażone w funkcjonalności potrzebne do zarządzania sprzedażą.

W niewielkich firmach handlowo-usługowych najważniejszą czynnością jest fakturowanie. Pracę ułatwiają m.in. kartoteki klientów, towarów itp. Producenci funkcjonalnych programów do faktur w Windows dla małych i średnich firm zwykle udostępniają swoje rozwiązania w kilku opcjach. Czasem możliwe jest np. dokupienie dodatkowych modułów, w razie gdyby rozwój firmy wymagał rozszerzenia funkcjonalności oprogramowania. Takimi opcjonalnymi rozwiązaniami są np. zarządzanie magazynem czy księgowością.

Program do faktur w Windows – na co zwrócić uwagę

Aby fakturowanie w Windows odbywało się w sposób sprawny i efektywny, oprogramowanie musi mieć pełen pakiet funkcji i opcji ułatwiających to zadanie. Na co warto zwrócić uwagę?

Kartoteki towarów i kontrahentów. Stworzenie bazy klientów, towarów i usług znacznie przyśpiesza fakturowanie w Windows. Praktyczną opcją jest pobieranie danych kontrahenta z bazy GUS – wystarczy wtedy wpisać w wyszukiwarce jego numer NIP. Dzięki temu wiemy, że wprowadzone dane są zawsze zgodne ze stanem faktycznym i aktualne.

Magazyn. W większości firm zajmujących się sprzedażą towarów moduł magazynowy znacznie ułatwia sprzedaż. Dzięki niemu wiemy też, jakie produkty się kończą, które sprzedają się częściej itp.

Księgowość. Wielu właścicieli małych i średnich firm decyduje się na samodzielne prowadzenie rachunkowości. Podatkowa księga przychodów i rozchodów oraz opodatkowanie ryczałtem są na tyle mało skomplikowane, że można nimi zarządzać samemu. Funkcjonalne systemy finansowo-księgowe umożliwiają zarówno wystawianie faktur w Windows, jak i prowadzenie rachunkowości.

Aktualizacje. Polskie przepisy podatkowe dynamicznie się zmieniają. Zmieniają się też potrzeby użytkowników. Wybierając program sprawdzonego producenta, mamy zawsze pewność, że będzie on zgodny z wymogami ustawodawcy. Wszystko dzięki na bieżąco przygotowywanym aktualizacjom.

Wystawianie faktur w Windows z programem Faktura VAT 2022

Fakturowanie w Windows w praktycznym programie sprzedażowo-księgowym Faktura VAT 2022 odbywa się w sposób prosty, szybki i zgodny z aktualnymi wymaganiami ustawodawcy. Użytkownicy cenią jego klasyczny interfejs oraz czytelne menu, które pozwala na błyskawiczne znalezienie potrzebnych informacji.

Program do faktur w Windows Faktura VAT 2022 dostępny jest w trzech wersjach: START, STANDARD i PRO. Już podstawowa opcja posiada wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do pracy, np.

  • szybkie wyszukiwanie i wprowadzanie kontrahenta z bazy GUS
  • wysyłka faktury VAT np. e-mailem
  • własne automatycznie tworzone listy firm i cenniki
  • faktury z QR Code do szybkiego opłacenia
  • obsługę plików JPK

Dodatkowo rozszerzone wersje zawierają m.in. obsługę magazynu, płatności elektronicznych, uproszczonej księgowości, automatyczne wystawianie faktur do zamówień z Allegro.

Wystawianie faktur w Windows w programie Faktura VAT 2022 jest wygodne i proste. Wystarczy z menu głównego wybrać „Nowy dokument” -> „Sprzedaży”. Otworzy się okno, w którym wybieramy z dostępnych dokumentów. Do wyboru mamy wszystkie rodzaje faktur, w tym m.in. fakturę VAT, fakturę podatnika zwolnionego z VAT, faktury zagraniczne, WNT, WDT i wiele innych.

Fakturowanie w Windows

Mimo swojej prostoty program Faktura VAT 2022 jest systemem bardzo zaawansowanym – optymalnie wyposażonym w funkcje potrzebne do sprawnego wystawiania faktur w Windows.

Udostępnij ten artykuł
Redaktor Rafsoft
Redaktor Rafsoft

Firma RAFSOFT.NET specjalizuje się od 2002 roku w tworzeniu oprogramowania dla firm. Nasze programy do faktur są intuicyjne i proste w obsłudze. Zachęcamy do zapoznania się z bezpłatną wersją.

Artykuły: 297

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *