Oprogramowanie dla firm

Program fakturowy z JPK – jaki wybrać?

Faktura VAT » Program fakturowy z JPK – jaki wybrać?
Oceń ten post

Program fakturowy z JPK znacząco ułatwia codzienność firmy – zarówno dużego, jak i małego przedsiębiorstwa. Sprawdź, na jakie funkcjonalności zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego oprogramowania oraz jak dostosować je do potrzeb firmy.

Program fakturowy z JPK – komu jest potrzeby?

Comiesięczna wysyłka plików JPK_V7 to obowiązek każdego czynnego podatnika VAT. Plik ten zawiera m.in. dane, które przed wejściem w życie tego wymogu zawierały deklaracje VAT. Korzystanie z oprogramowania umożliwiającego automatyczne generowanie pliku JPK_V7 znacznie ułatwia dopełnienie tego wymogu.

Jak działa program fakturowy z JPK? Pobiera dane z systemu finansowo-księgowego, automatycznie generując plik zgodny ze strukturą logiczną określoną przez ministerstwo finansów. Dzięki temu użytkownik nie musi ręcznie przygotowywać dokumentu, a to ogromna oszczędność czasu i brak ryzyka błędów wynikających z czynnika ludzkiego.

Jaki program fakturowy z JPK wybrać? Aktualizacje

Wybierając program fakturowy z JPK, zwróć uwagę przede wszystkim na jego zgodność z obowiązującymi przepisami. Pamiętaj, że jako przedsiębiorca musisz znać aktualne regulacje prawne i stosować się do nich. Oczywiści mało który właściciel firmy ma czas na śledzenie zmian w ustawach i sprawdzanie każdego posiedzenia Sejmu. Dlatego najlepiej wybrać program fakturowy z JPK, którego twórcy zadbają o bieżące aktualizacje.

Wprowadzane przez producentów oprogramowania dla firm modyfikacje mają trzy zasadnicze cele. Pierwszy to dostosowane oferowanych systemów do wymogów prawnych. Drugi to odpowiedź na bieżące potrzeb przedsiębiorców. Trzeci to oczywiście wprowadzanie usprawnień i ewentualne naprawienie drobnych błędów, które zdarzają się w każdym systemie informatyczny.

W przypadku JPK zgodność z wymogami jest szczególnie istotna. Dlaczego? Ze względu na wprowadzane raz na jakich czas zmiany w strukturach JPK. Schemat wysyłanych plików musi dokładnie odpowiadać temu udostępnianemu aktualnie przez ustawodawcę. Dzięki wykorzystaniu aktualizowanego na bieżąco programu masz pewność, że wysłany plik JPK nie zostanie przez administrację skarbową odrzucony ze względów formalnych.

Warto pamiętać, że Jednolity Plik Kontrolny to nie tylko JPK_V7. To też szereg plików przesyłanych na żądanie organu podatkowego. Wśród nich można wymienić np. JPK_WB, JPK_PKPiR czy chociażby JPK_EWP. Funkcjonalny program fakturowy z JPK powinien dawać taką możliwość.

Funkcjonalność i obsługa

Kolejną bardzo ważną cechą dobrego programu jest jego funkcjonalności. Powinna być ona dostosowana do potrzeb firmy. Nie każde przedsiębiorstwo potrzebuje rozbudowanych opcji i funkcji. Czasem wystarczy prosty system do fakturowania, ewentualnie zarządzania magazynem i księgowością.

Najlepiej, gdy istnieje możliwość dostosowania tych funkcji na etapie wdrożenia systemu w firmie. Dzięki temu zyskasz optymalne rozwiązanie bez niepotrzebnych dodatkowych kosztów.

Niezwykle istotną cechą jest też prostota obsługi. Przyjazny interfejs, proste menu i funkcje, których nie trzeba poszukiwać gdzieś głęboko w systemie, co cechy praktycznego programu z JPK. Obsługa takiego oprogramowania jest szybka i sprawna, użytkownicy popełniają mniej błędów, a czas szkolenia nowej osoby w firmie zostaje ograniczony do minimum.

Program Faktura VAT 2024 z JPK

Funkcjonalny program Faktura VAT 2024 umożliwia nie tylko efektywne zarządzanie sprzedażą, ale też m.in. generowanie plików JPK. Co ważne, opcja ta dostępna jest już w najprostszej, najtańszej wersji START. To jeden z najchętniej wybieranych systemów do fakturowania, ceniony za przyjazny interfejs i funkcjonalności przydatne w codziennej praktyce prowadzenia firmy.

Udostępnij ten artykuł
Anna Kruk
Anna Kruk
Artykuły: 34

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *