Oprogramowanie dla firm

Konfiguracja poczty Gmail – jak wygenerować hasło do programu Faktura VAT

Faktura VAT » Konfiguracja poczty Gmail – jak wygenerować hasło do programu Faktura VAT
5/5 - Liczba ocen: 1

Konfiguracja poczty może być konieczna w przypadku wystąpienia komunikatu o błędzie. Dotyczy to użytkowników z ustawionym własnym serwerem pocztowym, którzy korzystają przy tym z poczty Gmail. Sprawdź, jak krok po kroku skonfigurować pocztę w programie Faktura VAT 2022.

Kiedy wymagana jest konfiguracja poczty Gmail

W ostatnich latach Google przykłada bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa korzystania z poczty. Z tego względu wymusza na użytkownikach działania mające to bezpieczeństwo zwiększyć. W szczególności dotyczy to masowej wysyłki maili. W praktyce wielu przedsiębiorców korzysta z tej opcji, m.in. przy wysyłce faktur seryjnych czy komunikatów dla klientów.

Jeśli podczas użytkowania programu Faktura VAT 2022 widzisz komunikat o błędzie, niezbędna jest konfiguracja poczty Gmail. Treść takiego komunikatu może brzmieć „Niepoprawna nazwa użytkownika lub hasło: 535-5.7-8”.

Ważne! Taki komunikat może pojawić się nawet wtedy, gdy do tej pory poczta działała prawidłowo, a żadne zmiany w obrębie hasła czy nazwy użytkownika nie zostały dokonane.

Ustawienia poczty krok po kroku

Działania zaczynamy od tzw. podwójnej autoryzacji. Wymaga ona ustawienia weryfikacji dwuetapowej podczas generowania hasła dla aplikacji.

Czym jest weryfikacja dwuetapowa? To zaawansowane uwierzytelnienie, które zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa w przypadku utraty hasła. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zalogowanie się na pocztę za pomocą zarówno hasła, jak i telefonu.

Aby włączyć weryfikację dwuetapową, wchodzimy na swoje konto Google, w panelu użytkownika klikamy „Bezpieczeństwo”. Następnie w sekcji „Logowanie się w Google” wybieramy „Weryfikacja dwuetapowa” -> „Rozpocznij” i postępujemy zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie. Kolejny krok to ustawienie hasła poczty Gmail według instrukcji ze strony Google:

Tworzenie i używanie haseł

Wybieramy aplikację i urządzenie, a następnie klikamy przycisk „Wygeneruj”:

Konfiguracja poczty Gmail

Na żółtym polu zobaczymy wygenerowane hasło do aplikacji.

Hasło

Następnie otwieramy program Faktura VAT 2022. W zakładce ustawienia wybieramy ikonę „Konfiguracja programu”, a następnie w uzyskanym oknie, z menu po lewej stronie wybieramy „Internet”. Wygenerowane przez Google hasło wyklejamy w zaznaczonym poniżej polu „Hasło”:

Konfiguracja poczty Gmail w programie

Tak przeprowadzona konfiguracja poczty Gmail pozwala programowi Faktura VAT 2022 na wysyłkę wiadomości z poczty Gmail.

Udostępnij ten artykuł
Anna Kruk
Anna Kruk
Artykuły: 38

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *