Oprogramowanie dla firm

BW – Bank Wyda – jak wprowadzić dokument?

Faktura VAT » BW – Bank Wyda – jak wprowadzić dokument?
Oceń ten post

BW – Bank Wyda – to jeden z często stosowanych dokumentów kasowych, odwrotność BP (Bank Przyjmie). Sprawdź, do czego służy i jak go wygodnie i szybko wprowadzić w programie finansowo-księgowym Faktura VAT 2024!

Czym jest dokument BW?

Dokument BW – Bank Wyda – to, jak sama nazwa wskazuje, dowód potwierdzający wypłacenie z banku określonej kwoty pieniędzy. Dzięki temu możliwe jest prawidłowe prowadzenie kasy. W razie wątpliwości wystawienie BW pozwala zweryfikować, skąd wzięły się dodatkowe środki w formie gotówki w firmie.

BW wystawiane jest w dwóch egzemplarzach przez bank prowadzący rachunek firmowy. Pierwszy pozostaje w instytucji finansowej, drugi trafia do przedsiębiorcy. Stanowi on potwierdzenie, że druga strona otrzymała kwotę w określonej wysokości.

Jak długo przechowywać dokumenty bankowe?

Prawidłowe zarządzanie dokumentacją finansową firmy jest wymogiem narzuconym przez przepisy. Pozwala też zachować porządek i na bieżąco kontrolować stan finansów przedsiębiorstwa.

Dokumenty bankowe mają związek z obrotem środkami pieniężnymi, do tego są podstawą zapisów w księgach rachunkowych. Należy je przechowywać przez cały rok obrotowy, a następnie prawidłowo zarchiwizować. Proces ten ułatwia posiadanie praktycznego programu do zarządzania sprzedażą i księgowością.

BW – Bank Wyda – w programie Faktura VAT 2024

Wystawianie dokumentów kasowych, sprzedażowych oraz wszelkich innych okazuje się znacznie łatwiejsze, gdy dysponujesz wygodnym i funkcjonalnym programem dla firm. System Faktura VAT 2024 został wyposażony w nową funkcję: możliwość wprowadzania dokumentów BW oraz BP.

Aby wprowadzić BW – Bank Wyda – w programie Faktura VAT 2024 r., z górnego menu wybierz zakładkę „Kasa”. Następnie kliknij pierwszą od lewej ikonę „Raport kasowy”. Pojawi się okno „Dokumenty kasowe”. W polu „Pokaż” z dostępnych opcji wybierz „BW”. Wyświetlą się wszystkie wprowadzone dokumenty „Bank wyda”.

BW – Bank Wyda

W celu dodania nowego dokumentu BW kliknij „Nowa pozycja”. Uzyskasz czytelny edytor do wygodnego wprowadzenia wszystkich potrzebnych danych:

Pamiętaj, by w polu „Określenie operacji” wybrać „BW”. Po wprowadzeniu potrzebnych informacji kliknij „Zapisz”. Dokument jest już gotowy w systemie!

Udostępnij ten artykuł
Anna Kruk
Anna Kruk
Artykuły: 38

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *