Archiwa: FAQs

Jak zmienić walutę dokumentu?

OPERACJE W PROGRAMIE A Jak zmienić walutę dokumentu? Faktura -> Nowy dokument sprzedaży. W prawym górnym rogu mamy do wyboru rodzaj waluty.

Jak zmienić sposób liczenia VAT?

OPERACJE W PROGRAMIE A Jak zmienić sposób liczenia VAT? W programie istnieją dwie możliwości liczenia podatku od cen netto lub brutto (jak z kasy fiskalnej). Zmiany dokonujemy podczas wyboru danego dokumentu sprzedaży lub zakupu.

Jak zmienić/usunąć logo na fakturze?

OPERACJE W PROGRAMIE A Jak zmienić/usunąć logo na fakturze? W programie wybieramy opcję Ustawienia -> Podstawowe -> Konfiguracja programu -> Wygląd dokumentu -> Logo i tło.

Jak ustawić numerację w programie?

OPERACJE W PROGRAMIE A Jak ustawić numerację w programie? W programie wybieramy opcję Ustawienia -> Podstawowe -> Konfiguracja programu -> Numeracja.

Jak zmienić/usunąć tekst na fakturze „Dowolny tekst…..”?

OPERACJE W PROGRAMIE A Jak zmienić/usunąć tekst na fakturze „Dowolny tekst…..”? Wybieramy opcję z menu Ustawienia -> Podstawowe -> Konfiguracja programu -> Wygląd dokumentu -> Teksty, teraz wybieramy z listy Stały tekst. Mamy możliwość wybrania gotowych lub wprowadzenia własnego tekstu lub całkowitego usunięcia.

Czy w programie istnieje możliwość wystawiania faktur VAT w cenie brutto tzn. czy wystawiając fakturę mogę wpisać od razu cenę brutto a netto obliczy się samo zgodnie z odpowiednią stawką VAT?

OPERACJE W PROGRAMIE A Czy w programie istnieje możliwość wystawiania faktur VAT w cenie brutto tzn. czy wystawiając fakturę mogę wpisać od razu cenę brutto a netto obliczy się samo zgodnie z odpowiednią stawką VAT? Tak, można ustawić liczenie wg cen brutto jak z kasy fiskalnej lub netto.

Czy program umożliwia edycję już wystawionego dokumentu?

OPERACJE W PROGRAMIE A Czy program umożliwia edycję już wystawionego dokumentu? Tak istnieje możliwości dowolnej edycji już wydrukowanego i zapisanego dokumentu. Opcja Faktury -> Faktury -> Lista dokumentów i tutaj opcja z menu opcji (Popraw) lub wczytanie bezpośrednio dokumentu z pliku opcja Faktury -> Dokument -> Otwórz.