Jak przenieść dane na inny komputer?

Sposób nr 1

Opis dotyczy aplikacji pracujących lokalnie.

W celu przeniesienia danych na innych komputer najpierw wybieramy z menu Faktura -> Zapasowa kopia bezpieczeństwa (klasyczne menu) lub zakładka Ustawienia -> Podstawowe -> Zapasowa kopia bezpieczeństwa (nowoczesne menu)).

W oknie Kopia bezpieczeństwa musimy wybrać lokalizację na dysku w którym pragniemy stworzyć archiwum plików z naszego programu.

Następnie wybieramy opcję Stwórz kopię.

Po zapisaniu kopii na pamięci przenośnej, którą podłączamy do innego komputera przeprowadzamy w programie Faktura następujące operacje. Wybieramy z menu Faktura -> Zapasowa kopia bezpieczeństwa (klasyczne menu) lub zakładka Ustawienia -> Podstawowe -> Zapasowa kopia bezpieczeństwa (nowoczesne menu).

Wybieramy lokalizacje z której chcemy odtworzyć kopię i następnie wybieramy opcję Odtwórz dane.

Na koniec pozostaje nam tylko czekać na przekopiowanie plików.

Instrukcja przeniesienia danych z wcześniejszych wersji programu do wersji 2016:

Zainstalować program Faktura VAT 2020 demo ze strony www.ksiegowosc24.pl lub z otrzymanej płyty CD. Aktywować kluczem.

Przeniesienie dokumentów/faktur – w programie Faktura VAT 2020 wybieramy opcję z menu Faktura – > Importuj z programu…(wskazujemy wersję z której importujemy)

UWAGA! w nowym wyglądzie paska narzędzi menu Faktura znajduje się w lewym górnym rogu pod ikoną koła z symbolem dokumentu i rączkami.

Jeśli posiadamy wersję 2011/2012/2013/2014/2015 na tym samym komputerze co wersja 2016 to program Faktura VAT 2020 sam zaproponuje import danych z tej wersji przy pierwszym uruchomieniu. Należy tylko wskazać lokalizację programu 2011/2012/2013/2014/2015 i wybrać elementy które chcemy importować.

Inna metoda

Możemy także skopiować ręcznie katalogi Faktury i Dane np. na pendrive i przenieść je do nowego katalogu w którym zainstalowaliśmy nasz nowy program. Po skopiowaniu katalogu Dane usuwamy pliki FVAT2005.kfg.

About The Author
Firma RAFSOFT.NET specjalizuje się od 2002 roku w tworzeniu oprogramowania dla firm. Nasze programy do faktur są intuicyjne i proste w obsłudze. Zachęcamy do zapoznania się z bezpłatną wersją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *