Jak przenieść dane na inny komputer?

Jak przenieść dane na inny komputer?

Metoda nr 1

Opis dotyczy aplikacji działających lokalnie.
W celu przeniesienia danych na inny komputer należy najpierw wybrać z menu Faktura -> Kopia zapasowa (menu klasyczne) lub zakładka Ustawienia -> Podstawowe -> Kopia zapasowa (menu nowoczesne)).

W oknie Kopia zapasowa musimy wybrać lokalizację na dysku, w której chcemy utworzyć archiwum plików z naszego programu.

Następnie wybierz opcję Utwórz kopię.

Po zapisaniu kopii na pamięci przenośnej, którą podłączamy do innego komputera, w programie Faktura wykonujemy następujące operacje. Wybierz z menu Faktura -> Kopia zapasowa (menu klasyczne) lub zakładka Ustawienia -> Podstawowe -> Kopia zapasowa (menu nowoczesne).
Wybierz lokalizację, z której chcesz przywrócić kopię, a następnie wybierz opcję Przywróć dane.
Na koniec pozostaje nam już tylko czekać na skopiowanie plików.

Instrukcja przenoszenia danych z wcześniejszych wersji programu do wersji 2016:
Zainstaluj program demonstracyjny Faktura VAT 2020 ze strony www.ksiegowosc24.pl lub z otrzymanej płyty CD.

Aktywuj za pomocą klucza.

Przelew dokumentów/faktur – w programie Faktura VAT 2020 wybierz opcję z menu Faktura -> Importuj z programu… (należy wskazać wersję z której importujemy)
UWAGA! w nowym wyglądzie paska narzędzi menu Faktura znajduje się w lewym górnym rogu pod ikoną koła z symbolem dokumentu i dłońmi.

Jeżeli mamy wersję 2011/2012/2013/2014/2015 na tym samym komputerze co wersja 2016 to program Faktura VAT 2020 sam zaproponuje import danych z tej wersji przy pierwszym uruchomieniu. Wystarczy wskazać lokalizację programu 2011/2012/2013/2014/2015 i wybrać elementy, które chcemy zaimportować.

Inna metoda

Katalogi Faktury i Dane możemy również skopiować ręcznie, np. na pendrive i przenieść je do nowego katalogu, w którym zainstalowaliśmy nasz nowy program. Po skopiowaniu katalogu Data usuń pliki FVAT2005.kfg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *