Program magazynowy

Wystawianie dokumentów magazynowych, szybkie generowanie cenników, spisu z natury i plików JPK_MAG – to niektóre funkcje nowoczesnego systemu umożliwiającego zarządzenie gospodarką magazynową. Program magazynowy stanowiący integralną część aplikacji Faktura VAT 2020 powstał z myślą o potrzebach firm działających w różnych branżach.

Sprawne zarządzanie gospodarką magazynową znacznie ułatwia prowadzenie przedsiębiorstwa. Dotyczy to zarówno podmiotów zajmujących się produkcją, a co za tym idzie kupujących i wykorzystujących różnego rodzaju surowce, jak i firm handlowych.

Zarządzanie gospodarką magazynową

Przedsiębiorcy podlegający przepisom ustawy o rachunkowości mają obowiązek prowadzenia gospodarki magazynowej. W praktyce jednak z programu magazynowego korzysta zdecydowana większość firm działających m.in. w branży handlowej. Oprogramowanie dopasowane do potrzeb działalności znacznie usprawnia wiele procesów i ułatwia organizację pracy. Dzięki temu dostawy realizuje się szybciej, a obsługa klienta osiąga wyższy poziom.

Program do faktur z magazynem – funkcje

Wysokiej jakości program magazynowy umożliwia efektywne zarządzanie gospodarką magazynową. Do jego podstawowych funkcji należy zaliczyć wystawianie dokumentów magazynowych:

WZ – wydanie zewnętrzne

RW – rozchód wewnętrzny

PZ – przyjęcie zewnętrzne

PW – przyjęcie wewnętrzne

MM – przesunięcie międzymagazynowe

ZW – zwrot wewnętrzny

W zdecydowanej większości przypadków program magazynowy jest zsynchronizowany z programem do fakturowania lub stanowi jego nieodłączny moduł. W momencie wystawienia faktury w systemie generowany jest dokument WZ – dzięki temu stany magazynowe zostają automatycznie pomniejszone o zafakturowane jednostki.

Program magazynowy umożliwia też generowanie pliku JPK_MAG. Dokument ten przekazywany jest na żądanie organu podatkowego. Samodzielne tworzenie jednolitego pliku kontrolnego w odpowiednim formacie i według właściwej struktury byłoby zadaniem bardzo trudnym i czasochłonnym. Właśnie dlatego nowoczesne programy magazynowe zostały wyposażone w funkcję szybkiego tworzenia pliku JPK_MAG w celu przekazania go do organu podatkowego.

Funkcjonalny program magazynowy pozwoli też m.in. wydrukować cennik na podstawie danych dostępnych w magazynie, sporządzić spis z natury – zgodnie z bieżącymi wymogami ustawodawcy, czy chociażby sprawnie edytować poszczególne pozycje.

Program do wystawiania faktur z magazynem w Faktura VAT 2020

W systemie Faktura VAT 2020 program magazynowy stanowi integralną część składową. To proste, intuicyjne oprogramowanie wyposażone zostało we wszystkie funkcje potrzebne do sprawnego zarządzania gospodarką magazynową.

Aby przejść do programu magazynowego, kliknij zakładkę „Magazyn” u góry ekranu:

program magazynowy

Program umożliwia tworzenie kilku magazynów. Łatwe dodawanie nowych pozycji i edytowanie ich znacznie przyspiesza pracę.

Po kliknięciu ikony „Dodaj nowy towar” uzyskujemy okienko z szeregiem parametrów. W zależności od potrzeb możemy stworzyć zaawansowany opis produktu lub uzupełnić jedynie niezbędne informacje:

program magazynowy

Aby w kilka sekund wygenerować spis z natury, kliknij ikonę u góry ekranu. Następnie zaznacz, czy ceny w spisie mają być cenami netto i zatwierdź. Gotowy dokument możesz od razu zapisać w formie PDF lub wydrukować.

program magazynowy

Z programem magazynowym w Faktura VAT 2020 w prosty sposób stworzysz też plik JPK_MAG. Szybko wystawisz potrzebne dokumenty magazynowe. To system, który znacznie ułatwia codzienność w firmie – zarówno tej z bardzo rozległym asortymentem, jak i tej prowadzącej np. mały sklepik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *